fbpx

Aktualności

Egipt – Hamata, 23 – 30 października 2018

30 sierpnia 2018, 01:09
« Powrót do aktualności

Zapraszamy wszystkich na nurkowo-nienurkowy październikowy wyjazd do Egiptu, do miejscowości Hamata w dniach 23 – 30 października!

 

Morze Czerwone, szczególnie na wysokości Hamaty oferuje jedne z najlepszych warunków nurkowych na świecie, a do tego aby się tam dostać potrzeba jedynie kilku godzin lotu samolotem. Jeżeli więc chcesz zanurkować w mega przejrzystej wodzie w towarzystwie wielokolorowej fauny i flory, a przy okazji chcesz odpocząć od zgiełku dnia codziennego, koniecznie wybierz się tam z nami!

 

Niewątpliwym plusem tej lokalizacji są dziewicze niemal rafy koralowe oraz niezliczona ilość gatunków ryb i stworzeń morskich. To jedno z niewielu takich miejsc w całym Egipcie!

Będziemy nurkować m.in. w:

Abu Galawa Kebir – największą atrakcją tej rafy jest wrak dużego jachtu żaglowego, który zatonął pod koniec lat osiemdziesiątych. Wrak leży obok dużego koralowego bloku, na głębokości około 18 metrów i jest siedliskiem zróżnicowanego podwodnego życia. Nieopodal znajduje się fantastyczny ogród twardych korali.

Abu Galawa Soraya – ta rozległa rafa leży niedaleko swojej mniejszej siostry. Tu również znajduje się wrak, tym razem chińskiego holownika Tienstin, który zderzył się z rafą w 1943 roku. Niewielki statek opiera się rufą na piaszczystym dnie, na głębokości około 17 metrów, natomiast oparty o rafę dziób sięga prawie do powierzchni wody. Pokład jest przepięknie obrośnięty twardymi i miękkimi koralami, a wewnątrz nadbudówki, do której można bezpiecznie wpłynąć, mieszka ławica galssfishy i antiasów. Tuż obok wraka, w rafie znajduje się niewielka, malownicza jaskinia. Ze względu na bujne koralowe życie, rafa ta jest prawdziwą gratką dla podwodnych fotografów.

Shaab Claudia – rafa położona w samym środku kompleksu Fury Schoal, stanowiąca jeden z najbardziej atrakcyjnych ogrodów korali twardych Morza Czerwonego. Słynie jednak głównie ze swojej niezwykłej formy: niezliczona ilość tuneli, jaskiń, zagłębień i prześwitów. Na zachodniej ścianie znajduje się fantastyczny ogród korali twardych, oraz jaskinia. Po stronie zachodnio-południowej – urokliwe tunele. Zobaczymy tu ławice ryb kozich (Goatfish), napoleony, barakudy i rogatnice olbrzymie.

El Malahy – zwany przez miejscowych placem zabaw. Jest to kompleks kilku dużych kolumn, położonych blisko siebie i tworzących jedyny w swym rodzaju labirynt. Trasa prowadzi nad licznymi wąwozami i tunelami. W środku placu zabaw można zobaczyć niemalże wszystkie gatunki ryb tego rejonu. Na zewnątrz jest duża szansa na spotkanie rekina.

 

Zatrzymamy się w Hotelu Wadi Lahmy Azur Resort

Ciekawie zaprojektowany, stylowo urządzony w zgodzie z lokalną architekturą, zapewnia wyśmienity wypoczynek, o który dba popularna sieć Azur Hotels Group. Widokówkowo piękna, pokryta złotym piaskiem plaża jest tu zawsze w zasięgu wzroku, a bliskość Hamaty – ciągle rozwijającego się regionu słynącego z doskonałych warunków do nurkowania i kitesurfingu oraz pięknych, dziewiczych raf koralowych czyni to miejsce idealnym wyborem dla odkrywców podwodnego świata. Polecana kolekcjonerom wodnych wrażeń i wielbicielom swobodnej, wakacyjnej atmosfery!

 

SZCZEGÓŁY WYJAZDU

 

Termin wyjazdu:

23 – 30 października 2018!

 

Planowane godziny przelotu (mogę się zmienić):

Warszawa – Marsa Alam 08:10-12:35

Marsa Alam – Warszawa 13:25-17:55

 

Cena:

Pokój standardowy (2os.) – 2 250zł za 1 os.

Pokój jednoosobowy – 2 900zł

 

Cena zawiera:

 

Cena nie zawiera:

 

Pakiet nurkowy 310 euro (2 nurki dziennie, wyżywienie na łodzi, łódź do naszej wyłącznej dyspozycji).

 

Warunkiem potwierdzenia uczestnictwa jest wpłacenie 30% zadatku.

W trakcie wyjazdu będzie możliwe dokończenie kursu OWD lub podniesienie swoich kwalifikacji.

 

Informacje i zapisy w zakładce KONTAKT

Facebook

Instagram

Newsletter

Aby otrzymywać na bieżąco informacje o naszych kursach i wyprawach, zapisz się do naszego newslettera!

Kontakt

DEEPBUSTERS
ul. Tysiąclecia 12
84-230 Rumia
Kontakt:
Tomek Zalewa-Ramutkowski
+ 48 501 066 118
info@deepbusters.pl