fbpx

Wyjazdy krajowe

 

Nie samymi kursami nurek żyje, bo przecież szkolimy się nie dla samego szkolenia, ale głównie aby móc zwiedzać coraz więcej i coraz głębiej! Dlatego jeśli akurat nie prowadzimy szkoleń nurkowych, to jesteśmy na wyjeździe gdzieś w Polsce lub na świecie. No właśnie, bo Polska ma do zaoferowania kilka naprawdę fajnych nurkowych miejscówek. Ale może od początku…

1. Jeziora

Pierwszą grupą miejsc są jeziora. Z pośród wielu tego typu zbiorników w Polsce wybieramy te, które charakteryzują się dobrą przejrzystością wody, bogatą fauną i florą czy ciekawą infrastrukturą. Ciekawsze jeziora nadające się do nurkowania to np. Hańcza, czyli najgłębsze jezioro w Polsce, Świętajno (Narty) i wiele wiele innych.

J. Hańcza.

 

J. Świętajno (Narty).

2. Kamieniołomy

Zalane kamieniołomy to ciekawa alternatywa dla nurkowań jeziorowych. Często gwarantują dużo lepszą, niż w jeziorach widoczność, a przede wszystkim sporo atrakcji pod wodą.

W Polsce mamy do wyboru:

Kamieniołom Piechcin – to akwen powstały po zalaniu wapiennego wyrobiska. Jego brzegi otoczone są przez białe wapienne skały, które kontrastują z lazurowym kolorem wody zbiornika. Nurkowanie tutaj to sama przyjemność – przejrzystość wody sięga tu nawet do 20 metrów. Pod wodą zobaczyć można podwodne ścianki opadające do 25 metrów, drzewa, jaskinie, wraki jachtów i łodzi czy bogatą faunę i florę.

Kamieniołom Zakrzówek – głęboki na 30 metrów zbiornik wodny, z widocznością dochodzącą maksymalnie do 15 metrów. Kamieniołom wapienny, w którym na pewno znajdziecie coś dla siebie – jest tu zatopiony autobus, łodzie, platformy do ćwiczeń, samochód Polski Fiat 125p, nyska i wiele innych, jak chociażby przebieralnia po kąpielisku czy tablica papieska – granitowa tablica upamiętniająca Karola Wojtyłę, który podczas II Wojny Światowej pracował w tym kamieniołomie.

Kamieniołom Koparki – jest to bezpieczny i przyjemny do nurkowania kamieniołom dolomitowy, o maksymalnej głębokości około 18 metrów (głębokość zależy od stanu wody w zbiorniku), z widocznością do 10 metrów. Zbiornik ciekawy, z pionowymi ścianami schodzącymi w dół, z dwiema charakterystycznymi koparkami, stojącymi majestatycznie pod wodą, domkami strzałowymi, połówką Poloneza i BMW.

3. Wraki

Nurkowania wrakowe to dla mnie wyjątkowa część podwodnych eksploracji, dlatego poświęciłem jej osobny dział. Zapraszam do zakładki NURKOWANIE WRAKOWE!

 

Do wszystkich tych, a także wielu innych, miejsc organizuję ciekawe wyjazdy, w trakcie których jest możliwość zrobienia lub dokończenia kursu lub warsztatów!

Masz pytania lub chcesz dołączyć do któregoś z naszych wyjazdów? NAPISZ DO MNIE!

 

Facebook

Instagram

Newsletter

Aby otrzymywać na bieżąco informacje o naszych kursach i wyprawach, zapisz się do naszego newslettera!

Kontakt

DEEPBUSTERS
ul. Tysiąclecia 12
84-230 Rumia
Kontakt:
Tomek Zalewa-Ramutkowski
+ 48 501 066 118
info@deepbusters.pl