KURS ADVANCED NITROX

Niedawno w naszym centrum zakończył się kurs Advanced Nitrox. To ważny krok w życiu każdego nurka, bowiem otwiera drzwi do nurkowań dekompresyjnych.

Kurs Advanced Nitrox to niezwykle ważny etap w życiu każdego nurka, który myśli o tym, aby choć trochę zwiększyć czas spędzony na głębokościach poniżej 30 metrów, z których limit bezdekompresyjny wygania nas, jak wiadomo, dość szybko.

Dzięki Advanced Nitrox można zdecydowanie dłużej cieszyć się podwodnym światem, dłużej oglądać wrak czy inne ciekawe miejsce, a to dlatego, że można spędzić pod wodą znacznie więcej czasu, a następnie wynurzyć się na powierzchnię, wykonując po drodze akcelerację (przyspieszenie) dekompresji właściwym gazem.

Advanced Nitrox bowiem, to pierwszy kurs z formalną dekompresją, który naprawdę otwiera nowe możliwości. W wielu przypadkach otwiera też oczy absolwentom centrów nurkowych o bardzo rekreacyjnym zacięciu.

To szkolenie z masą nierzadko trudnych ćwiczeń oraz nowej nurkowej wiedzy, dzięki którym kursant po ukończonym szkoleniu wychodzi z nową świadomością swojego organizmu, sprzętu, procedur nurkowych i wody.

Dlatego jeśli chcesz wejść na kolejny poziom w swojej nurkowej ewolucji, a przy tym zdobyć sporo fajnej wiedzy i umiejętności, to zachęcam Cię do zrobienia kursu Advanced Nitrox lub Advanced Rec. Trimix u jakiegoś dobrego instruktora, aczkolwiek warto pamiętać o tym, że duża ilość szkolonych kursantów nie zawsze idzie w parze z wysoką jakością.

Najbliższe szkolenie na tym poziomie planujemy już w marcu.

Życzę samych udanych nurkowań!

Tomek “Zalewa” Ramutkowski