Open Water Diver

Odkrywaj podwodny świat jako certyfikowany nurek OWD

70% naszej planety znajduje się pod wodą! Nurkowanie jest zatem doskonałą przepustką do tego pięknego, wciąż w pełni nieodkrytego świata. Czy potrzeba więcej argumentów abyś rozpocząć swoją podwodną przygodę? 

Jeśli chcesz w pełni samodzielnie i w bezpieczny sposób eksplorować wodne akweny, kurs Open Water Diver będzie pierwszym krokiem, który da Ci międzynarodowe uprawnienia do rozpoczęcia tej przygody. Podczas kursu otrzymasz rzetelną wiedzę na temat nurkowania oraz podwodnego świata. Zdobędziesz umiejętności, które pozwolą Ci świadomie i w bezpieczny sposób przebywać pod wodą do głębokości 18m

Wymagania wstępne

• minimalny wiek 15 lat

osoby, które nie osiągnęły wieku minimalnego mogą przystąpić do kursu nurkowego Junior OWD (od 12 lat)

• podstawowe umiejętności pływackie

• formularz medyczny

przed przystąpieniem do kursu należy wypełnić formularz medyczny lub przedstawić badania lekarskie potwierdzające brak przeciwskazań do nurkowania

Co Cię czeka podczas kursu OWD?

PANEL SZKOLENIOWY

Po rozpoczęciu kursu otrzymasz dostęp do platformy szkoleniowej gdzie w zaciszu swojego domu będziesz mógł zapoznać się z teorią dotyczącą Twojego kursu, wykonać quizy, testy, obejrzeć filmy instruktażowe i wiele innych. Na koniec Twój instruktor na lekcji on-line lub podczas zaplanowanego spotkania omówi wszystkie nurtujące Cię pytania i błędy, które popełniłeś. 

ZAJĘCIA BASENOWE

Spotkania praktyczne na kursie Open Water Diver rozpoczynają się od zajęć na basenie, lub w płytkich wodach basenopodobnych. Dzięki temu w bezpiecznych i kontrolowanych warunkach Twój instruktor krok po kroku nauczy Cię jak poprawnie przygotować sprzęt nurkowy oraz nauczy Cię wykonywać ćwiczenia nurkowe niezbędne do tego abyś mógł świadomie i bezpiecznie przystąpić do zajęć na wodach otwartych.

ZAJĘCIA NA WODACH OTWARTYCH

Następnym etapem podczas Twojego kursu będą szkolenia na wodach otwartych. Podczas tych spotkań będziesz wykonywał, pod czujnym okiem wykwalifikowanego instruktora, ćwiczenia w toni wodnej, zwiększając wraz z kolejnymi zajęciami głębokość nurkowania. Po ukończeniu tego etapu i zaliczeniu wszystkich praktycznych ćwiczeń, będziesz potrafił w bezpieczny i odpowiedzialny sposób wykonywać nurkowania. 

EGZAMIN TEORETYCZNY

Kurs Open Water Diver kończy się egzaminem teoretycznym, który wykonasz on-line lub podczas spotkania ze swoim instruktorem. 

CERTYFIKAT OPEN WATER DIVER

Po ukończeniu szkolenia otrzymasz międzynarodowy certyfikat, uprawniający Cię do nurkowania na głębokości 18m. Okazując go w bazie nurkowej, będziesz mógł wypożyczyć sprzęt nurkowy oraz zanurkować w każdym zakątku świata.

Twój certyfikat będzie dostępny on-line na indywidualnym koncie w panelu PSS, dzięku czemu zawsze będziesz miał do niego dostęp.

Zapewniamy:

 • opiekę profesjonalnego instruktora
 • materiały szkoleniowe on-line do kursu OWD
 • zajęcia teoretyczne na platformie on-line zakończone egzaminem sprawdzającym wiedzę
 • kompletny sprzęt nurkowy na czas kursu
 • serię basenowych zajęć praktycznych
 • nurkowania kursowe w wodach otwartych
 • międzynarodowy certyfikat Open Water Diver
 • zdjęcia zrobione podczas kursu
 • świetną zabawę
 • nową życiową pasję

Zostałeś nurkiem OWD i co dalej?

Rozpocząłeś przygodę z nurkowaniem i teraz rozpościera się przed Tobą morze możliwości. Nurkuj i rozwijaj swoje umiejętności jak najczęściej aby nie wyjść z wprawy. Warto abyś w niedalekiej przyszłości rozważył poszerzenie swoich umiejętności o wybrane specjalizacje nurkowe takie jak, np:

Przydadzą Ci się one do nurkowania w polskich wodach i nie tylko. Pełną listę dodatkowych specjalizacji znajdziesz w zakładce specjalizacje nurkowe. Jeśli będziesz chciał zwiększyć swoje uprawnienia i nurkować głębiej, kolejnym kursem nurkowym uprawniającym Cię do nurkowania na głębokości 30m jest ADVANCED OPEN WATER DIVER.

Certyfikat Open Water Diver jest przepustką do podboju głębin i uprawnia do:

 1. Nurkowania do głębokości 18 metrów na całym świecie
 2. Wypożyczania sprzętu w centrach i bazach nurkowych
 3. Nabijania butli nurkowych w bazach i centrach nurkowych
 4. Uczestniczenia w zaawansowanym kursie nurkowania – Advanced Open Water Diver
 5. Uczestniczenia w innych kursach specjalistycznych i warsztatach

Polecane kursy